Get Adobe Flash player
Reklam Alani

dil eğitim danışmanlığıİngilizcenin gelişmesi ve ticari hayatta en çok kullanılan dil olmasıyla iş İngilizcesi terimi de gelişmiştir, iş çevrelerinin İngilizce öğrenmeye çalışması iş İngilizcesi söyleminin doğmasına neden olmuştur. Bunun akabinde iş İngilizcesi adı altında kurslar da açılmıştır. İş İngilizcesi adı altında açılan kurslara da genel olarak iş adamları katılmaktadır.

İş İngilizcesi adı altında düzenlenen kursların ortak özellikleri ise kısa süreli olmalarıdır. İstanbul için bakıldığında ise iş İngilizcesi kurslarına katılmak isteyenler çoğunlukla 5 günde İngilizce programını tercih etmektedir. 5 günde İngilizce programı bu nedenle iş İngilizcesi kursu olarak da adlandırılmaktadır. 5 günde İngilizce programına işadamlarının ilgisi ise üst seviyededir. Bunun yanında sanatçılar ve siyasetçiler de 5 günde İngilizce programına büyük ilgi göstermektedir.

5 günde İngilizce programı sayesinde bugüne kadar sayısız insan İngilizce öğrenmiştir. 5 günde İngilizce programı 2001 yılından bu yana güvenirliği sayesinde Türkiye’de uygulanabilmektedir. Alta Eğitim Danışmanlık 5 günde İngilizce programında tam bir güven sağlamıştır. Alta Eğitim’in geliştirdiği uygulamalar bu güvenin gelişmesinde bir hayli etkili olmuştur. 5 günde İngilizce programı öncesi verilen İngilizce öğrenme garantisi bu güvenin gelişmesinde başat faktör olmuştur. Yine 5 günde İngilizce programı öncesi kişinin süresin sonunda geleceği noktanın yazılı olarak kendisine verilmesi güven adına yeni ve büyük bir basamak daha oluşturmuştur. Referans ve eğitimci bililerinin de 5 günde İngilizce programına katılacak olanlarla paylaşılması yine güven adına önemli bir adım olmuştur. Eğitimci bilgilerinin ve referans bilgilerinin başka kurumlarda paylaşılması ise söz konusu değildir. Bu durum sadece Alta Eğitim için geçerlidir. Diğer lisan kurumlarında insanların kursun sonunda geleceği nokta önceden belirtilmediği için verilen paranın hangi eğitime karşılık olarak verildiği bilinmez. Durum böyle olunca da güven konusunda yaşanan sarsıntılar kaçınılmaz olmaktadır. 5 günde İngilizce programı birçok ünlü tarafından da kullanılmıştır. Gazeteci Kenan Erçetingöz bu isimlerden sadece birisidir. Referansların 5 günde İngilizce programı konusunda olumlu sonuç bildirmesi ister istemez programa olan ilginin büyümesine neden olmuştur. 5 günde İngilizce programı İstanbul’da uygulanmasına rağmen bu güven sayesinde İstanbul dışından da birçok isim İstanbul’a gelerek 5 günde İngilizce programına katılmaktadır.