Get Adobe Flash player
Reklam Alani

Mesleki İngilizce EğitimiGünümüz dünyasında güç bilgiyle eşdeğer görülür hale gelmiş durumda. Bilgi kaynağı bazen bir gazete, bazen bilimsel bir yayın, bazen de internetteki wikipedia benzeri siteler olabiliyor. Her meslek alanı kendine özgü bilgi birikimi ve bu bilgilerin güncel tutulması zorunluluğunu meydana getiriyor sonuç olarak bireyler mesleklerine yönelik sürekli bir araştırma sürecine girmek zorunda kalıyor.

Bugün bilim alanında öncü durumda olan ülkeler genel olarak batılı ülkeler olarak görülüyor. Bu noktada bilgiyi de batıdan almak gerekiyor. Birçok kaynak Türkçeye çevrilmiş durumda olmasına rağmen Türkçeye çevrilen kaynak miktarı toplama oranlandığında buz dağının görünen kısmını geçemiyor. Birleşmiş Milletlerin resmi dilleri bize bu konuda öncelikli dil gereksinimleri gösteriyor. Zira Birleşmiş Milletlerin resmi dilleri tüm katılımcılara hitap ediyor.

Bilimsel çalışmalar ve AR-Ge alanındaki çalışmalarıyla dikkati çeken ABD dünya üzerinde yayınlanan bilimsel makalelerin birçoğuna da ev sahipliği yapıyor ve dili İngilizce. İngiltere üniversiteleri dünyanın en prestijli üniversiteleri listesinde hep üst sıralardadır ve aynı zamanda İngilizcenin de anavatanıdır. Bu iki ülke ve diğer ülkelere göre ortaya koydukları bilimsel üstünlük sayesinde yazılan makalelerin birçoğu İngilizce olarak yazılmakta.

İnternet bir başka bilgi kaynağı olarak her geçen gün etkinliğini arttırıyor ve istatistikler incelendiğinde dünya üzerinde var olan internet sitelerinin % 85’i İngilizce olarak hazırlanıyor ve yayınlanıyor. Bu da İngilizceyi diğer bütün diller arasında bir adım daha ileri götürüyor.

Siz de kendi alanınızda gelişim göstermek ve güncel kalmak istiyorsanız alanınıza ait mesleki dil yeterliğine ulaşmalısınız. Bu yeterlik sizi bazen bir iş sahibi yapar bazen de kariyerinizde üst basamaklara çıkmanızı sağlar.

Yabancı Dil Merkezi olarak biz Mesleki İngilizce kurslarımızla sizlere hizmet vermekten onur duyuyoruz. İhtiyaç duyduğunuz alanda özel ve grupla ders alabilme olanaklarını görüşmek üzere kurumumuza sizleri misafir etmekten mutluluk duyarız.