Get Adobe Flash player
Reklam Alani

Work And Travel Programımız

Work and Travel programı öğrencilerin sadece yaz tatilleri dönemlerinde, maksimum 4 ay süre ile ABD’dehem çalışıp hem de seyahat edebilecekleri bir öğrenci kültürel değişim programıdır. Bu sayede katılımcılar yaşam masraflarını kendileri karşılayarak farklı bir kültürle iç içe yaşayıp kendilerini geliştirme, yeni ark
adaşlıklar kurma ve İngilizcelerini geliştirme imkanı bulmaktadırlar.

Bu programda öğrenciler yaz tatili dönemlerinde 2, 3 veya 4 ay süre ile, Amerika’nın bazı bölgelerinde günde ortalama 8 saat çalışarak hem para kazanabilir, hem de İngilizce pratik yapabilirler.

Amerika’da çok yaygın olan bu program sayesinde yılda yaklaşık 140.000 öğrenci Amerika’ya yaz tatillerinde giderek deneyim kazanmaktadır. Ayda yaklaşık 1000 – 1500 USD arası para kazanmak mümkündür.

Program sayesinde dünyanın pek çok farklı ülkesinden gelmiş olan öğrencilerle dostluklar kurmak, Amerika’yı tanımak ve İngilizce pratik yapmak öğrenci için büyük bir fırsattır. Work and Travel Programı kişilere göre farklılık gösterebilir.

WAT Programına Kimler Katılamaz?

Açıköğretim fakültesi okuyan, not ortalaması 2.00’nin altında olan, 18 yaşından küçük veya 28 yaşını aşmış olan öğrencilerin vize görüşmesinde ret alma riski yüksek olduğu için (Türkiye’ye tekrar döneceklerini kanıtlayabilecek durumda değiller ise) programa katılmaları uygun değildir.

Hangi ülkede katılacaksanız o ülkeden vize almanız gerektiği için, geri dönme ihtimalinizi güçlendirecek koşullar ne kadar fazlaysa vize alma ihtimaliniz de o kadar arttığı gibi geri dönme ihtimalinizi azaltacak faktörlerden dolayı vize almanız zorlaşacaktır.

Açıköğretim fakültesi öğrencilerinin bu anlamda bir dezavantajı bulunmaktadır. Ancak eğer okul dışında geri dönmeniz gerektiğini gösteren başka durumlar söz konusu ise (üzerinize şirket, araba, gayrimenkul gibi) bu durumda vize alma şansınız artar ve açıköğretim öğrencisi olarak da Work and Travel programına katılabilirsiniz.