Get Adobe Flash player
Reklam Alani

ONLINE-ENG-LEARNING1-300x202İnternet,bilgisayar teknolojisi ve iletişim alanlarındaki hızlı ilermenin getirdiği küreselleşme, uluslararası ticari ve ferdi ilişkileri kolaylaştırmış ve kültürel diyaloğu da son derece arttırmıştır.Özellikle ingilizce kelime ve kavramlar hayatın içinde; süpermarkette,müzik dinlerken,film izlerken,eğlenirken ve iş yaşamında sürekli karşımıza çıkmaktadır.
Hatta hayatımızın bir parçası olan cep telefonu,bilgisayar gibi araçları bütün özellikleriyle kullanabilmek için bile kimi ingilizce ya da almanca kavramları bilmemiz gerekir.
Yabancı dil, insanlar için bir amaç olma özelliğinden çıkmış,bir amaca ulaşmak için sadece bir araç olacak kadar yaygın kullanılır hale gelmiştir.Örneğin amerika kurs larında ingilizce öğrenmek ve sertifika edinmek iş hayaı açısından oldukça önemlidir.
Günümüzde Türkiye’de ve hatta dünyada ana dile ek olarak yabancı bir dil bilen insan sayısı hızla artmaktadır.Bu yüzden artık bir yabancı dil bilmek değil en az bir yabancı dili çok iyi konuşabilmek önemlidir.
Herkesin bir parça yabancı dil bildiği bir rekabet ortamında bir adım daha önde olabilmek için çok iyi düzeyde en az bir yabancı dil bilmeli ve bunu da yurtdışından alacağımız sertifikalarla belgeleyebilmeliyiz.Hatta mümkünse ikinci bir dil öğrenmeliyiz.

İstihdam alanında artan rekabetin getirdiği işsizlik ya da nitelikli işlere girme gibi zorlukları aşmanın en iyi yolu,yabancı dil öğrenerek niteliklerimize bir yenisini daha eklemektir.